BİYOGRAFİ

13 yılı aşkın süredir profesyonel olarak tasarımcılık yapan Hakan Akkaya; Bilkent Üniversitesi Mimarlık bölümünden 2. yılında ayrılıp İstasyon Sanat akademisinde Moda Tasarımı eğitimi aldı. Boyner Holding, Altınyıldız ve Sarar gibi sektörün önde gelen markalarının tasarım departman yöneticiliğini yaptı. Nişantaşı'ndaki ofisinde HAKAN AKKAYA markasıyla kadın ve erkek giyiminde kişiye özel tasarımlar hazırlayan Akkaya, aynı zamanda pret-a-porter ürünler de tasarlıyor.

Show Tv'de bu sene 3. sezonu başlayacak olan 'Bugün Ne Giysem' adlı programda moderatör ve jüri üyeliği yapmakta olan Hakan Akkaya; 2012 yılı içerisinde dünyaca ünlü Who's Next Paris ve Bread&Butter Berlin Fuarlarına erkek koleksiyonuyla katılan ilk Türk tasarımcı oldu. 13 Ekim 2012 tarihinde 'men in black' temalı yaz koleksiyonuyla İstanbul Fashion Week'te yaptığı erkek defilesi ile büyük ilgi gören Akkaya, Mercedes Benz'in ana sponsorluğunda yapılan Mercedes Benz Fashion Week İstanbul 'da 15 mart 2013 tarihinde 'men in black' temalı kış koleksiyonuyla kadın-erkek defilesi sunarak tekrar büyük ilgi gördü. iki sezondur katıldığı aynı temalı iki koleksiyon da basında büyük yer aldı.

2012 yılında birçok üniversite ve kurumdan yılın tasarımcısı ödülü aldı. Ayrıca jüri üyeliğini yaptığı 'Bugün Ne Giysem' adlı program en başarılı yarışma ödüllerine layık görüldü.

KOLEKSİYON


BASIN
İLETİŞİM
: info@hakanakkaya.com.tr 0 ( 212 ) 241 67 87
Gönder